Skip to main content

Softtech ve Fark Labs yapay zeka alanındaki girişimleri desteklemek üzere Softtech & Fark Labs AI Hızlandırma Programı’nı hayata geçirdi. Program kapsamında; Yapay Zeka (AI) alanında çalışan girişimciler, alanında uzman isimlerden eğitim ve mentor desteği alarak yatırımcılarla tanışma fırsatı bulacaklar.

Fark Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren  inovasyon ve dönüşüm merkezi Fark Labs ile  yeni bir iş ortaklığına imza attık. Softtech, Fark Labs iş birliği ile hayata geçirilen Softtech & Fark Labs AI Hızlandırma Programı yapay zeka üzerine çalışan girişimleri hızlandırma, geliştirme, birliktelik zekasıyla ortak yatırım yaparak inovatif faaliyetleri desteklemeyi amaçlıyor. Aynı zamanda iş birliğimiz kapsamında; teknolojik, inovatif, ticari faaliyete dönüştürülebilir fikirlere ve girişimcilere yatırım, satış ve network desteği verilecek. 

Programda yapay zeka girişimleri desteklenecek

Yapay zeka odağında çalışan ve yatırımcı arayışında olan girişimlerin 15 Mayıs tarihine kadar başvurabileceği Softtech & Fark Labs AI Hızlandırma Programı, ön elemeden geçen girişimlere yapay zeka dikeyinde eğitim ve mentorluk desteği sağlayacak. Temmuz ayında final etkinliği Demo Day ile tamamlanacak programın sonunda ise girişimler yatırım açısından değerlendirilecek. 

 ‘’Ülkemiz için değer yaratacak girişimcileri destekliyoruz’’

Programdaki başarılı girişimlere teknoloji partnerliği sağlayacaklarını belirten  Genel Müdürümüz M. Murat Ertem, “Softtech’in amacı hayata zaman yaratmak. Yapay zeka bu amacımızı gerçekleştirmemize imkan tanıyan, olmazsa olmaz odak alanlarımızın başında geliyor. Fark Labs iş birliği ile girişimcilik ve yapay zekayı bir araya getiriyoruz” dedi. Ertem, “Destekçisi olduğumuz program kapsamında, yapay zeka teknolojilerini kullanan girişimleri erken aşamada tanıyarak, alanında uzman inovasyon ekibimiz ile ülkemiz için değer yaratacak girişimcileri yolculuklarında desteklemeyi hedefliyoruz” diyerek projenin amaç ve hedeflerini açıkladı. 

“Yapay zeka girişimlerini Softtech’le birlikte ileriye taşıyacağız’’

Softtech ile birlikte yapay zeka alanında faaliyet gösteren girişimleri ileriye taşıyacaklarını ifade eden Fark Labs Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter ise ‘‘Hızla dijitalleşen dünyamızda, yapay zekanın pek çok sektörde yer edinmeye başladığını görüyoruz. Bu durum giderek yaygınlaşmaya devam edecek. Softtech ile birlikte yapay zeka tabanlı girişimlerin, tam potansiyeline erişmelerini ve erken aşamada geniş network ağlarımızdan da faydalanarak yatırım almalarını amaçlıyor, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmalarına destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

15 Mayıs’a kadar başvuruları sürecek Softtech & Fark Labs AI Hızlandırma Programı’na https://www.farklabs.com/tr/girisimler-better-future-path/softtech-yapay-zeka-hizlandirma-programi/ adresinden ulaşabilirsiniz.