Skip to main content

Yetenek Kuşağı başvurularımız başladı
Yeni mezun genç yetenekleri keşfediyoruz

 

Yazılıma ilgi duyan gençleri bünyemize katmak için hayata geçirdiğimiz Yetenek Kuşağı programı başvurularımız 27 Mart tarihinde başladı. Mezun ya da yaz döneminde mezun olacak kişiler 28 Mayıs tarihine kadar internet sitemizden başvuru yapabilecek.

Yeni mezun genç yetenekleri keşfetmek ve teknoloji dünyasına kazandırmak amacıyla her yıl hayata geçirdiğimiz Yetenek Kuşağı programı için başvurularımız başladı. Üniversiteden mezun olan ya da yaz döneminde mezun olacak gençler, analiz, kodlama ve yazılım geliştirme üzerine odaklanan programa 28 Mayıs tarihine kadar başvuru yapabilecek.

“Gelecek Sensin” mottosuyla hayata geçirdiğimiz programa başvurmak isteyen adaylar, web sitemizdeki kariyer bölümünde yer alan Yetenek Kuşağı sayfasından başvurularını yapabilecek.

65 mühendis ve analist Softtech bünyesinde istihdam edilmişti

Adaylara başvuru sürecinde ilk olarak Hackerrank teknik testi ile İngilizce dil bilgisi seviyelerini ölçmeye yönelik süreçler uygulanacak. Bu aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar grup çalışmasına davet edilecek. Daha sonra ise öğrenme çevikliği envanteri yapılacak ve teknik mülakatla teklif sürecine geçilecek. Tüm süreçleri başarıyla tamamlayan adaylar işe başladıktan sonra; sürece özel tasarlanan oryantasyonlara, kişiye özel eğitimlere, mentorluk ve kurum içi girişimcilik deneyimi yaşayabilecekleri programlara dahil olacaklar. Programa geçen yıl Anadolu’nun dört bir yanından farklı üniversitelerden aday başvurmuş 65 mühendis ve analist Softtech bünyesinde istihdam edilmişti.

Softtech İnovasyon Ekibi, takımlara mentorluk yapacak

Yetenek Kuşağı’nın bir parçası olmaya hak kazanan gençler, tam zamanlı işlerinin yanında İnovasyon Kuluçka Programı’na da dahil olarak girişimcilik ekosistemi ile tanışacaklar. Teorik bilgilerden oluşan eğitimlerle birlikte mentorlar eşliğinde girişimcilik fikirlerini geliştirme fırsatı da yakalayacaklar. Ayrıca kişiler birliktelik, takım oyunu, yalınlık, tasarım odaklı düşünme ve yaratıcılık gibi alanlarda da gelişimlerini destekleyebilecekler. Softtech İnovasyon ekibi, takımlara mentorluk yaparak bilgi ve deneyimlerini aktarırken, aynı zamanda ihtiyaç duydukları soruları yanıtlayarak gelişimlerine katkı sağlayacaklar. Takımlar program sonunda iş modelleriyle yatırımcı sunumu yaparak inovasyon takip kurulunun karşısına çıkacak.