Skip to main content

Yeni mezun mühendisleri bünyemize katmak için hayata geçirdiğimiz Yetenek Kuşağı’na başvurular 1 Nisan tarihinde başladı. Tüm mühendislik fakültelerinden mezun ya da son sınıfta olup devam zorunluluğu olmayanlar 6 Haziran tarihine kadar internet sitemizden başvuru yapabilecek.

Yeni mezun genç yetenekleri keşfetmek ve teknoloji dünyasına kazandırmak amacıyla her yıl hayata geçirdiğimiz Yetenek Kuşağı programı için başvurular başladı. Programa 6 Haziran tarihine kadar, tüm mühendislik fakültelerinden mezun olan ya da son sınıfta olup devam zorunluluğu olmayan kişiler başvurabilecek. Bu yıl programa 5 bin adayın başvuru yapması hedefleniyor. Yetenek Kuşağı programına geçen yıl 4 bin 493 başvuru olmuş, 74 mühendis Softtech’te tam zamanlı olarak istihdam edilmişti.

Başvurular Softtech web sitesinden 

“Gelecek Sensin” sloganıyla duyrulan programda, mühendislere “Geleceğe öncülük etmek istiyorsan seni aramıza bekliyoruz” çağrısı yapıldı. Yetenek Kuşağı programına katılmak isteyen adaylar, web sitemizdeki (softtech.com.tr) Kariyer kategorisinde yer alan Yetenek Kuşağı sayfasından başvurularını yapabilecek. 

74 mühendis Softtech bünyesinde istihdam edilmişti

Adayların başvuru sürecinde öncelikle Öğrenme Çevikliği ve teknik test yapılacak. Grup mülakatı ve teknik ekiple tanışma aşamalarını başarıyla tamamlayan adaylar İngilizce testine tabi tutulacak ve teklif süreci başlayacak. Tüm süreçleri başarı ile tamamlayan adaylar işe başladıktan sonra; sürece özel tasarlanan oryantasyonlara, kişiye özel eğitimlere, mentorlük ve kurum içi girişimcilik deneyimi yaşayabilecekleri programlara dahil olacak. Programa geçen yıl 163 üniversiteden aday başvurmuş, 74 mühendis Softtech bünyesinde istihdam edilmişti.

Mentörler eşliğinde girişimcilik

Yetenek Kuşağı’nın bir parçası olmaya hak kazanan yeni mezun mühendisler, tam zamanlı işlerinin yanında İnovasyon Kuluçka Programı’na da dahil olarak girişimcilik ekosistemi ile tanışacaklar. Teorik bilgilerden oluşan eğitimlerle birlikte mentörler eşliğinde girişimcilik fikirlerini geliştirme fırsatı da yakalayacaklar. Genç mühendisler birliktelik, takım oyunu, yalınlık, tasarım odaklı düşünme ve yaratıcılık gibi alanlarda da gelişimlerini destekleyebilecek. Softtech İnovasyon ekibi, takımlara mentörlük yaparak, bilgi ve deneyimlerini aktarıyor. Hem de ihtiyaç duydukları soruları yanıtlayarak gelişimlerine katkı sağlıyor. Takımlar program sonunda iş modelleriyle yatırımcı sunumu yaparak inovasyon takip kurulunun karşısına çıkıyor.