Skip to main content

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Kurumsal Girişimcilik Ödülleri” sahiplerini buldu. Kurum içi girişimcilik projesi olarak doğan ve çalışmalarına Softtech Ventures çatısı altında devam eden İmeceMobil, “En İyi Kurum İçi Girişim Projesi” ödülünün sahibi oldu. “Kurumsal Girişimcilik Ödülleri”nde konuşan Genel Müdürümüz M. Murat Ertem çiftçilere sanal dünyanın öne çıkarıldığı bir dönemde sürdürülebilirlik açısından ihtiyaç duyulan tarıma destek vermekten mutlu olduğunu ifade etti.

Fast Company Türkiye, Girişimci Kurumlar Platformu ve Özyeğin Üniversitesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Kurumsal Girişimcilik Ödülleri” sahiplerini buldu. Kurum içinde çıkan yeni girişimlerin ve en etkili yeni girişim iş birliklerinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen ödül töreninde İmeceMobil, “En İyi Kurum İçi Girişim Projesi” ödülünün sahibi oldu.

Kurum içi girişimciliği şirket kültürümüz olarak benimseyerek, 2019 yılında da uluslararası pazarda faaliyetlerini sürdüren GullsEye ile aldığımız “En İyi Kurum İçi Girişimcilik Projesi” ödülünü bu yıl da “İmeceMobil” ile alarak ikinci kez bu ödüle layık görüldük.

 “İmeceMobil’i bugün itibariyle 130 bin çiftçi kullanıyor”

Online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Genel Müdürümüz M. Murat Ertem; “İmeceMobil ile çiftçilikle uğraşan veya uğraşmak isteyen herkesin teknolojinin bütün imkânlarından faydalanmasını amaçlıyoruz. Bugün itibariyle 130 bin çiftçiye ulaştık. Yaklaşık olarak 75 bin dönüm tarlada kullanılıyor ki bu 11 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alan demek. İmeceMobil’de 30 binin üzerinde finansal ürün başvurusu yapıldı. 65 binin üzerinde bitkisel üretim alanı ve 9 binin üzerinde hayvancılık tesisinin platforma kaydı bulunuyor” dedi.

Çiftçilere metaverse gibi sanal dünyanın öne çıkarıldığı bir dönemde, sürdürülebilir anlamda ihtiyaç olan tarıma destek vermekten çok mutlu olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz M. Murat Ertem, kurum içi girişimciliği kültür olarak benimsemiş bir kurum olarak bu ödüle layık görülmekten onur duyduğunu söyleyerek İmeceMobil ekibine teşekkür etti.

Tarım ve hayvancılık ile ilgili her şey İmeceMobil’de

2019 yılında Softtech bünyesinde dijital tarım alanında teknolojileri doğru kullanma ve tabana yayma hedefiyle hayatına başlayan İmeceMobil, ilk olarak bitkisel üretim alanında tarla konumuna özgü meteorolojik bilgileri kullanıcılarına bedelsiz olarak sunmaya başladı. İmeceMobil’de tarla ve tesisinin konumuna özel zirai hava durumu ve önemli hava olaylarının gerçekleşmeden önce bildirilmesi, çiftçilere özel kampanyalar, güncel zirai haberler, tarım ve hayvancılık ile ilgili soruları cevaplamaya hazır uzmanlar, güncel hal ve borsa bilgileri gibi tarım ve hayvancılık ile ilgili her şey bulunuyor.

İmeceMobil daha önce MMA (Mobile Marketing Association) tarafından düzenlenen Smarties Ödülleri 2020’de Altın Ödül, Sardis Ödülleri’nde ‘’Diğer Yenilikçi Teknoloji Kullanımları’’ kategorisinde Altın Sardis, Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirildiği MarTech Awards 2021’de ise ‘’Doğrudan Pazarlamada En İyi Teknoloji Kullanımı’’ ödüllerinin sahibi olmuştu.

imecemobil.com.tr