Skip to main content

Bilişim dünyasında insan kaynağı artırılıyor

Softtech olarak bilişim sektöründeki yetkin insan kaynağı sayısının artırılması için Yetkin Gençler (YetGen) Eğitim Kooperatifi ile yeni bir iş birliğine imza atarak Java ve .net Eğitim Programı’nı başlattık. Program kapsamında, seçilen YetGenli üniversite öğrencisi veya mezunlara eğitimler verilerek gençlerin bilişim sektörüne katılımını desteklenmesi, sektördeki yetkinlik havuzunun artırılması amaçlanıyor.

Gençleri 21’nci yüzyıl yetkinliklerine hazırlayıp geliştiren ücretsiz, çevrim içi bir eğitim programı olan YetGen ile Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi Softtech olarak, teknoloji alanındaki istihdamı ve yetkinliği artırma hedefiyle önemli bir iş birliği gerçekleştiriyoruz. Hazırlanan program kapsamında, YetGenli olan mühendislik fakültelerinde, istatistik, matematik ve fizik bölümlerinde okuyan (2., 3. ve 4. Sınıf) öğrencilerin ya da mezun olan adayların başvuru süresini aralık sonu itibarıyla tamamladık. İkinci etapta gençler, mayıs sonunda tamamlanacak 6 aylık bir eğitim ve işe alım sürecine dahil olacak.

İş birliğimiz sayesinde gençlerin geleceğe hazırlanması, bireysel ve toplumsal farkındalığı yüksek, teknolojik donanıma sahip olması, ilham veren ve topluma değer katan gençlerin yetiştirmesi ve bilişim sektöründe kısıtlı olan yetkinlik havuzunun arttırılmasını amaçlıyoruz.

Eğitimlerini tamamlayan adayların işe alım süreci değerlendirilecek

Softtech olarak YetGen Jump iş  birliğimiz ile hazırlanan Java ve .net Eğitim Programımız kapsamında açılan ilanda kritlerlere uyan 244 genç yetenek çevrimiçi açık ders ve eğitim platformlarından java veya .net dikeyinde eğitim alacaklar. Eğitimleri başarıyla tamamlayan adaylar Softtech’te işe alım sürecine dahil edilecek. İşe alım sürecinde adaylar teknik test, öğrenme çevikliği envanteri ve mülakatlara katılacak. Genel Yetenek, İngilizce sınavları ve mülakatlarda başarılı olan adaylar, temel bankacılık eğitimlerine dahil edilecek.