Skip to main content


Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisleri Konferansı, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uzaktan Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yeni ve farklı araştırmaları, çalışmaları, uygulamaları ve düşünceleri paylaşmak; üniversite-kamu-sektör iş birliklerini artırmak ve karşılaşılan sorunlara ortak çözümler bulmak için düzenlenen konferansta, kamu ve sektör çalışanları bir araya geldi.

Ulusal ve uluslararası üniversitelerin önde gelen akademisyenlerinin katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği konferansı, bu yıl 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Konferansın teması “sayısal dönüşüm” olarak belirlenirken, konferans süresince sayısal dönüşümden siber güvenliğe kadar pek çok farklı konu ele alındı.

Softtech olarak, sponsorlar arasında yer aldığımız konferansa farklı üniversitelerden önemli konuşmacılar katıldı. Konferansta; Tataristan Bilimler Akademisi Öğretim Üyesi, Prof. Dzhavdet Suleymanov’un yanı sıra, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Erdal Arıkan, Maryland Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. A. Yavuz Oruç, Northumbria Üniversitesi Kodlama Enstitüsü Direktörü Dr. Hüseyin Şeker ve Kırım Federal Üniversitesi Yabancı Diller Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Lenara Kubedinova sunumları ile dikkat çekti. Şirketimizden Emel Özmen Şimşek, Gonca Kanat ve Ömer Gökçeli de İK uygulamalarımızdan ve yeni nesil teknolojilerimizden bahsetti.

Anadolu’da çok sayıda üniversiteyi ziyaret ediyor

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Konferansı’nda bölüm başkanları kurulu toplantısına katılan yöneticilerimiz ve çalışanlarımız, insanı merkeze alan vizyonumuzla, bu gibi önemli organizasyonları desteklemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar Anadolu’da 17 farklı üniversitede öğrencilere ‘Yetenek Kuşağı’ ve sektöre yönelik seminerler vererek, temelde herkes için fırsat eşitliği düşüncesi ile Anadolu’daki üniversite öğrencileri ile sık sık bir araya geliyoruz.