Skip to main content

HAVELSAN ile SOFTTECH olarak, başta dijital dönüşüm olmak üzere farklı alanlarda çalışmak üzere iş birliği anlaşması imzalandık.

İstanbul’da İş Kuleleri’nde gerçekleştirdiğimiz imza törenine, HAVELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekci ile Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, SOFTTECH adına Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Gökmenler ve Genel Müdürümüz M. Murat Ertem ile her iki şirketin yöneticileri katıldı.

HAVELSAN ile yapılan iş birliği kapsamında; dijital dönüşüm, veri analitiği ve iş zekâsı alanlarında ortak çözümler geliştirilecek.

İş birliği boyunca yapılacak teknoloji geliştirme çalışmalarında; HAVELSAN’ın uygulama geliştirme, sistem ve yazılım tasarımı, kurumsal mimari ve açık kaynak dönüşüm yetkinlikleri ile SOFTTECH’in kurumsal uygulamalar, ürünleşme, dijital dönüşüm, iş zekâsı ve veri analitiği yetkinlikleri ön plana çıkacak.

Yapılacak çalışmalar ile yerel ve küresel ölçekte, veri analitiği ve iş zekâsı alanında güncel teknolojiler ile geliştirilen rekabetçi çözümler geliştirilecek.

İş birliği anlaşmasına yönelik değerlendirme yapan HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, hem askeri hem de sivil sektöre yönelik önemli bir tecrübesi olan HAVELSAN’ın kurumsal kaynak yönetimi yazılımı ve açık kaynak yazılımlar alanındaki birikimlerinin önemine vurgu yaptı.

Nacar, “40 yıllık deneyimimizle, bugüne kadar birçok dijital dönüşüm başarısına imza attık. Yakın dönemde geliştirdiğimiz kritik yazılımlarla da kurumlarımızın yerli ve güvenli sistemlere geçiş yapmasını sağladık. HAVELSAN KOVAN da o projelerden biri olacak. Hem kurumsal kaynak yönetimi alanında hem de açık kaynak yazılımlardaki deneyimimizi SOFTTECH’in iş zekâsı ve veri analitiği alanındaki tecrübeleriyle birleştirerek güzel bir iş birliği sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Yapılan iş birliğinden dolayı memnuniyetlerini belirten Genel Müdürümüz M. Murat Ertem, Softtech olarak Amerika ve Çin’deki iştiraklerimiz aracılığıyla dünyadaki gelişmeleri her zaman yerinde ve yakından takip ederek Türkiye’deki yazılımcı güçleriyle birleştirdiklerinin altını çizdi.

Ertem, “İnovasyon odağımız, finans yazılımı alanındaki deneyimimizi farklı alanlarda da etkili şekilde büyütmemizi sağlıyor. HAVELSAN ile yaptığımız iş birliğimiz kapsamında ileri teknoloji kullanarak geliştirdiğimiz yeni nesil yazılım geliştirme platformumuz, yapay zeka tabanlı uygulamalarımız, veri analitiği alanlarındaki çalışmalarımız HAVELSAN’ın deneyimi ile birleşecek. İş birliğinin aynı zamanda ülkemizin teknoloji üreten bir ülke olma hedefine katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.