Skip to main content


Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza İnovasyon Kuluçka Programı’mız ile eğitim veriyoruz.

İnovasyon Kuluçka Programı’mız ile yeni mezun çalışanlarımıza, yeni nesil öğrenme deneyimlerini güçlendirme fırsatı veriyoruz. Yalın girişimcilik, tasarımcı düşünce metodolojileri ile tekniklerinin öğretildiği İnovasyon Kuluçka Programı’mızdan son iki yılda 113 yeni çalışan arkadaşımız yararlandı.

Yaratıcı ve inovatif çözümler sunarak farklı alanlardaki ürünlerle uluslararası pazarda da güçlü ve global bir oyuncu olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyoruz. İş ortaklarımıza çözüm sunmanın yanı sıra, inovasyon ve kurum içi girişimciliği ana stratejimiz olarak belirledik. Stratejimiz doğrultusunda farklı sektörlerden yenilikçi iş fikirlerinin gelişmesi ve ticarileşmesi için çalışanlarımıza destek vermekte ve şirket içerisinde öncü girişimler çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Girişimlerin ilk aşamada hayatta kalarak devam edebilmelerini, gelişip büyüyebilmesini sağlamak amacıyla var olan kuluçka programları, yeni bir fikrin gelişimini sağlamalarıyla da dünya genelindeki en etkili yapılar olarak biliniyor. Yenilikçi iş fikirlerinin gelişmesi ve uygulanabilmesi için çalışanlarımıza destek olarak bu kapsamda kurum içi girişimcilik ve inovasyon odaklı öncü çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Softtech Akademi ve İnovasyon ekiplerinin iş birliğinde yeni mezun çalışanlar için tasarlanan İnovasyon Kuluçka Programı’mız ile 6 ay süresince belirli aralıklarla programlar düzenleniyoruz. Geçtiğimiz yıl 41, bu yıl 72 yeni mezun çalışanımızın katıldığı İnovasyon Kuluçka Programı’mız ile iki yılda toplam 113 kişiye eğitim verdik.

Takımlar halinde çalışan yeni mezunlarımız, program kapsamında yeni bir fikrin olgunlaştırılma sürecinde gerekli olan “yalın girişimcilik” ve “tasarımcı düşünce” metodolojilerini ve tekniklerini öğrendi. Üç haftalık aralarda workshop’lara katılan ekiplerimiz, kendi fikirlerine ait iş modeli tasarımı ve “Finansal Modelleme” gibi adımlar üzerine çalışarak kendilerini geliştirdi.

Çin ve Amerika ofisimizi ziyaret etme şansı yakalıyorlar

Program süresince ekiplere, Softtech İnovasyon ekibinden alanlarında uzman takım mentoru atanıyor, takım mentorları program süresince, takımların her türlü sorularını yanıtlayarak gelişimlerine katkı sağlıyor. Yeni bir iş fikrini olgunlaştıran tüm süreçleri tasarlayarak programın sonunda “Yatırımcı Sunumu” yapan takımlar, proje uygunluklarına göre Çin ve Amerika ofisimizi ziyaret etme şansına sahip olabiliyor. Eğitimlerin yanı sıra belirli periyotlarla bir araya gelen takımlar, saha analizi ve müşteri görüşmeleri gibi ek çalışmalar da gerçekleştiriyor.