Skip to main content


Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Türkiye’nin yazılımcılarını yetiştiriyoruz

Softtech olarak Türkiye’nin bilişim teknolojileri alanında fırsat eşitliği sunmak adına üniversitelerle iş birliği gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile hayata geçirdiğimiz iş birliği kapsamında, ülkemizdeki genç yetenekleri keşfederek sektöre kazandırıyoruz. 2019’dan bugüne ESTÜ’de verilen seminerler sonucunda başarılı olan 21 Eskişehir Teknik Üniversitesi mezunu arkadaşımız ise bizlerle tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Softtech olarak, ülkemizin her noktasına ulaşarak sektörde fırsat eşitliğini desteklemek ve istihdam sağlamak amacıyla; üniversiteler ile iş birliği gerçekleştiriyoruz. 2019 Mart ayında Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ)’de sertifikalı seminerler düzenleyerek, iş birliğimizi daha kalıcı hale getiriyoruz.

1.5 yılda 250 öğrenciye ulaşıldı

Hızlı değişen ihtiyaçlara uyum sağlamak, özelleşmiş iş süreci otomasyon teknolojilerinde geliştirici açığını kapatmak ve Türkiye’de yetiştirmek üzere yaptığımız iş birliği kapsamında, 1.5 yıl boyunca devam eden seminerler ve eğitim programları ile 250 öğrenciye ulaşıldı. Seminerleri ve eğitim programlarını başarıyla tamamlayan 21 öğrenci aramıza katılarak, şirketimizin yurt içi ve yurt dışı tüm uygulama gelişim süreçlerinde görev aldı. Anadolu’dan aldığını Anadolu ile paylaşmak üzere hayata geçirdiğimiz iş birliğini kalıcı hale getirerek, başarılı gençleri destekleyerek sektöre kazandırmayı hedefliyoruz.

ESTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde Softtech Çalışanlarından Kurumsal IT Mimarisi Dersi

ESTÜ Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3’üncü ve 4’üncü sınıflarında, çalışanlarımız tarafından seçmeli Kurumsal IT Mimarisi dersi veriliyor, uluslararası online eğitim platformu üzerinden öğrencilere ücretsiz eğitim alma fırsatı da sunuluyor. Aynı zamanda Softtech ve ESTÜ iş birliği kapsamında, öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamaya dönüştürmelerini desteklemek ve bir arada olmalarını sağlamak için Softtech tarafından üniversite kampüsü içinde bilgisayar laboratuvarı da kurulacak.

“Amaç Anadolu’daki genç yeteneklere ulaşmak”

ESTÜ iş birliğinden dolayı son derece memnun olduğunu belirten Genel Müdürümüz M. Murat Ertem, “Milli egemenlik sürecinin başladığı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, ne varsa Anadolu’da var diyoruz. Çünkü Anadolu’nun bereketli topraklarına bir el uzattığınızda size 10 el olarak geri dönüyor. Bu ilhamla birlikte Anadolu’nun farklı şehirlerindeki üniversiteleri ile de iş birliklerimizi devam ettirerek Anadolu’daki genç yeteneklere ulaşmaya devam edeceğiz. ESTÜ’nün vizyoner eğitmen kadrosu ve yönetimine Softtech ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Anadolu’daki gençlerimizle hizmet ihraç edeceğiz”

TÜBİSAD’ın dijitalleşme endeksine göre, Türkiye olarak hizmet ihracatında geride olduğumuzu belirten Genel Müdürümüz M. Murat Ertem; “Anadolu’daki gençlerimizle birlikte hizmet ihraç etmeyi hedefliyoruz. ESTÜ ile hayata geçirdiğimiz bu proje bir üniversite iş birliğinin çok ötesinde. Bu iş birliği sayesinde gençlerimizle birlikte Türkiye’nin dijitalleşme endeksine ve hizmet ihracatına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu iş birliğini meslek hayatımın en güzel işlerinden biri olarak görüyorum.’’ dedi.

“Bu iş birliği sayesinde bu süreçte birlikte yürüyebileceğimiz bir yolu açmış bulunuyoruz.”

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin öğrenci odaklı bir üniversite olduğuna dikkat çekerek, “İsim olarak yeni, ancak kökleri geçmişe dayanan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin öncelikli hedefleri arasında kurum kültürünü geçmişten aldığı güçle ileriye taşımak yer alıyor. Birlikte başarmanın gücüne inanarak yoluna devam eden üniversitemiz bu proje ile hem ülkemize hem de dünyaya kazanım olarak dönecek bir uygulamayı hayata geçirdi. Büyük işler, iş birliği gerektirdiği için birlikte başarmanın önemine tekrar değinmek istiyorum. İş birliğinin ötesinde istihdamın yer alıyor olması bu projenin en önemli katma değerleri arasında yer alıyor. Öte yandan nitelikli insan kaynağı yetiştirmek, nitelikli bilgi ve ürün ortaya koymak da son derece önemli. İnsana yapılan yatırım kadar değerli bir yatırımın olmadığına inanıyorum. Bu iş birliği sayesinde bu süreçte birlikte yürüyebileceğimiz bir yol açmış bulunuyoruz. Mezunlarımız kadar güçlüyüz mottosu ile hareket ediyoruz. ESTÜ mezunlarını sadece mesleki eğitimle donatılmış bireyler değil, iyi insanlar olarak da profesyonel hayata adapte olmaları gerektiğine inanıyoruz. Öğrencilerimizin iş birliğine, disiplinler arası çalışmaya, ekip çalışmasına yatkın, zamanı iyi yönetebilen, ülkesini seven bireyler olması için çalışıyoruz. Mezun olduktan sonra bizleri başarı ile temsil eden ve mevcut öğrencilere de yol açan mezunlar bizim gururumuz” şeklinde konuştu.