Skip to main content


Almanya’da faaliyet gösteren iştirakimiz Maxi Digital, yurt dışından Türkiye’deki İş Bankası hesabına para transferi yapma imkânı sunan “ParaGönder” isimli bir mobil uygulama geliştirdi. İlk etapta Almanya’da geçerli olan uygulama ile Almanya’da yaşayanlar, müşterisi oldukları Almanya’daki herhangi bir bankada bulunan birikimlerini, şubeye gitmeden Türkiye’deki hesaplara aktarabilecek. İşbank AG altyapısını kullanarak güvenli ve anında para göndermeyi sağlayan ParaGönder uygulaması, koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle evlerden çıkmadan Almanya’dan Türkiye’ye para gönderilebilmesi için 30 Nisan’a kadar ücretsiz transfer hizmetiyle sunulacak.

2019 yılında Almanya’da kurduğumuz ve fintech olarak konumlanan Maxi Digital, Türkiye’ye para transferlerini kolaylaştıracak “ParaGönder” isimli bir mobil uygulama geliştirdi. Uygulama ile Almanya’da faaliyet gösteren tüm bankalardan, şubeye gitmeden Türkiye’deki İş Bankası şubelerine para transferi yapılabilecek. Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle sosyal mesafeyi korumaya yönelik olan “#evdekal/#wirbleibenzuhause” çağrısına hem para göndermek isteyenlerin hem de şube çalışanlarının sağlığı için 30 Nisan’a kadar Para Gönder uygulaması ücretsiz sunularak destek olunacak.

Murat Ertem: Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız evlerinden çıkmadan kendi ülkelerine birikimlerini aktarabilecek

ParaGönder uygulaması hakkında bilgi veren Genel Müdürümüz M. Murat Ertem,Softtech olarak Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımızın hayatlarına zaman yaratacak uygulamaları devreye alıyoruz. 2019 sonunda Almanya’da kurulan iştirakimiz Maxi Digital, önemli bir başarıya imza atarak ParaGönder uygulamasını geliştirdi. Resmi rakamlara göre, Almanya’da üç milyon vatandaşımız yaşıyor. Bu uygulamayla vatandaşlarımız, Almanya’da müşterisi oldukları bankalardan veya İŞBANK hesaplarından, Türkiye’deki herhangi bir İş Bankası şubesine istedikleri zaman kolayca para gönderebilecek. Birikimlerini son derece hızlı bir şekilde ve düşük bir maliyetle kendi ülkelerinde değerlendirme imkânı bulacak ya da sevdiklerinin, yakınlarının hesaplarına anında para transferi yapabilecekler’’ dedi.

Murat Ertem sözlerine şöyle devam etti; ‘‘Özellikle yaşadığımız şu zor günlerde, tüm dünyayı saran Covid-19 salgınının riskini en aza indirmek için mümkün olduğunca evlerimizde kalmamız hepimizin sağlığı için çok önemli. ParaGönder’in bu dönemde ücretsiz hizmet sunmasını da ayrıca çok değerli buluyorum. Bugünleri otoritelerin yönlendirmelerine uyarak, el birliğiyle  en kısa sürede sağlıkla atlatmayı diliyorum.”

Salih Zeki Çimen: Almanya’dan başlattığımız uygulamayı dünyanın dört bir yanına ulaştıracağız

Maxi Digital Genel Müdürü Salih Zeki Çimen ise “Almanya’da faaliyet gösteren İŞBANK AG güvencesi ve iştiraki olduğumuz Softtech’in desteğiyle kullanıcılara daha gelişmiş hizmet sunmaya odaklandık. Frankfurt’ta faaliyetlerini sürdüren şirketimizin ilk uygulaması olan ParaGönder ile PSD2 geçişini tamamlamış tüm Alman bankalarından Türkiye’ye para gönderme imkânı sağlıyoruz. Bu da 2.500’ün üzerinde bankadan işlem yapılabileceği anlamına geliyor. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, özellikle genç nesiller mobil teknolojileri kullanmaya çok yatkın. Onların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak son derece pratik bir çözüm geliştirdik. Uygulamamıza önümüzdeki dönemde yeni özellikler ekleyerek müşteri deneyimini en üst seviyeye taşımaya devam edeceğiz. Örneğin şu anda Euro gönderimi yapılabilirken en kısa zamanda TL gönderim hizmetini de devreye almayı planlıyoruz. Özellikle belirtmek isterim, uygulamaya Almanya’da başladık ancak önümüzdeki dönemde İngiltere’den Rusya’ya, Orta Doğu’dan ABD ve Çin’e kadar dünyanın dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımızın bu uygulamayı kullanabilmesi için çalışılıyor” diye konuştu.

Çimen, hizmetin 30 Nisan’a kadar ücretsiz verilmesi hakkında ise “Dünyaca olağanüstü günlerden geçiyoruz. Bu dönemde vatandaşlarımızın, şube çalışanlarımızın ve tüm toplumun sağlığı her şeyden önce geliyor. Biz de bu süreçte sorumluluk alarak uygulamamızı devreye aldık. Kullanıcılarımız para göndermek için kendilerini ve yakınlarını riske atmasınlar, evlerinin sağlıklı ortamında işlemlerini gerçekleştirebilsinler diye 30 Nisan’a kadar ücretsiz hizmet vereceğiz” açıklamasında bulundu.

ParaGönder nasıl çalışıyor?

ParaGönder, Almanya’daki bankalardan veya İŞBANK hesabından, Türkiye’deki herhangi bir İş Bankası şubesine son derece hızlı ve pratik bir şekilde para transferi gerçekleştirme olanağı sunuyor.

İşte yalnızca üç adımda hızlı ve pratik “ParaGönder”menin yolu:

1- ParaGönder uygulamasını telefonunuza indirin ve kaydolun.

2- Para göndermek istediğiniz Alman bankası veya İŞBANK AG hesabını ekleyin.

3- ParaGönder’de kayıtlı hesaplarınız arasından işlem yapmak istediğiniz hesabı seçin, para göndermek istediğiniz kişinin IBAN numarası ve göndermek istediğiniz tutarı yazın, tüm bilgileri kontrol edin ve onaylayın.

Detaylı bilgi için paragonder.com adresi ziyaret edilebilir.