1 Şubat 2006 tarihinde TAGSOFT A.Ş. (Tagsoft Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Yazılım Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi) ticari unvanı ile kurulmuştur. Faaliyetlerine, 28 Şubat 2008 tarihli Ticaret Sicil gazetesinde yayınlanarak yürürlüğe giren ticari unvan değişikliği ile SoftTech A.Ş. (SoftTech Yazılım Teknolojileri Araştırma Geliştirme ve Pazarlama Ticaret A.Ş.) olarak devam etmektedir.

SoftTech Ankara Şubesi, Hacettepe Teknokent'te 5 Şubat 2008 tarihinde kurulmuştur.

Şirketimizin hissedar yapısı aşağıdaki gibidir;

Trakya Yatırım Holding A.Ş. % 97
Topkapı Yatırım Holding A.Ş. %1
Camiş Yatırım Holding A.Ş. %1
Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. %1

SoftTech; farklı lokasyonlarda müşterilerine hizmet veren, farklı iş alanlarına yönelik alan bilgisi ve teknolojik yetkinliğe sahip profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin en büyük yazılım firmaları arasındadır.

SoftTech, İnterpromedya Araştırma Grubu’nun yaptığı son araştırmaya göre "Satış Gelirlerine Göre 2013 Yılı İlk 500 Bilişim Şirketi" genel sıralamasında 67. sırada yer almıştır. Aynı araştırmaya göre SoftTech, Türkiye Merkezli Üretici Yazılım Kategorisi birincisi olmuştur.

Sektörümüzdeki kısa geçmişimize rağmen, gerçekleştirdiğimiz büyük ölçekli projeler, marka değerimiz ve saygınlığımız ile ulaştığımız konumu sürdürecek yetkinliğe sahibiz. Büyümemizi bankacılık, kredi kart uygulamaları, liman otomasyonu, gayrimenkul yatırım ortaklığı yazılımı, CRM, akıllı kart uygulamaları, akıllı kalem uygulamaları, doküman, yazışma ve süreç yönetimi gibi birbirinden farklı alanlarda yeni projelerle sürdürürken, bu büyüklükteki bir organizasyonun gereklerine uygun şekilde organizasyonel yapımızı da gözden geçirerek yeni, etkin ve daha güçlü bir organizasyonel yapılanma ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.